ERC5011K000BHEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
11 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC5011K000BHEK500
DigiKey Part Number
541-ERC5011K000BHEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC5011K000BHEK500
Description
RES 11K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)