CW02BR2500JE12
DigiKey Part Number
541-CW02BR2500JE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02BR2500JE12
Description
CW-2B .25 5% E12 E3
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
250 mOhms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
Features
Moisture Resistant
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)