CW02BR1500JE70
DigiKey Part Number
CWC-.15RTR-ND - Tape & Reel (TR)
CWC-.15RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02BR1500JE70
Description
RES 0.15 OHM 3.75W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 mOhms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
CW02BR1500JE70 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)