CW010600R0JE73
DigiKey Part Number
541-CW010600R0JE73TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CW010600R0JE73CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010600R0JE73
Description
RES 600 OHM 13W 5% AXIAL
Detailed Description
600 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
CW010600R0JE73 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)