CW01050R00HR69W1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
50 Ohms ±3% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW01050R00HR69W1
DigiKey Part Number
CW01050R00HR69W1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01050R00HR69W1
Description
RES 50 OHM 13W 3% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW01050R00HR69W1 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)