CW0103K600KE733 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 60
Datasheet
In Stock: 0
3.6 kOhms ±10% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0103K600KE733
DigiKey Part Number
CW0103K600KE733-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0103K600KE733
Description
RES 3.6K OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0103K600KE733 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)