CW0103K300JE12
DigiKey Part Number
541-CW0103K300JE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0103K300JE12
Description
RES 3.3K OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
CW0103K300JE12 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)