CW01033K00JE12
DigiKey Part Number
541-CW01033K00JE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01033K00JE12
Description
RES 33K OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 kOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
CW01033K00JE12 Models
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)