CW005330R0JE12
DigiKey Part Number
541-CW005330R0JE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW005330R0JE12
Description
CW-5 330 5% E12 E3
Detailed Description
330 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)