CW005220R0JE73
DigiKey Part Number
541-CW005220R0JE73TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CW005220R0JE73CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW005220R0JE73
Description
RES 220 OHM 6.5W 5% AXIAL
Detailed Description
220 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW005220R0JE73 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)