CRHA1206AF50M0FKEF
DigiKey Part Number
3579-CRHA1206AF50M0FKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRHA1206AF50M0FKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRHA1206AF50M0FKEF
Description
CRHA1206 50M 1% EF E3
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MOhms ±1% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRHA1206AF50M0FKEF Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Resistance
Size / Dimension
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)