CRCW25125R11FKEH
DigiKey Part Number
CRCW25125R11FKEH-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25125R11FKEH
Description
RES SMD 5.11 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
5.11 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW25125R11FKEH Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)