CRCW25125K10FKEG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3.025
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 471
Panasonic Industry
YAGEO
5.1 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25125K10FKEG
DigiKey Part Number
CRCW25125K10FKEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25125K10FKEG
Description
RES SMD 5.1K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25125K10FKEG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)