Image for CRCW25122K32FKEHHP is not available
CRCW25122K32FKEHHP
DigiKey Part Number
541-CRCW25122K32FKEHHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25122K32FKEHHP
Description
CRCW2512-HP 100 2K32 1% E82 E3
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.32 kOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW25122K32FKEHHP Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)