CRCW2512220KJNEGHP
DigiKey Part Number
541-220KRATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-220KRACT-ND - Cut Tape (CT)
541-220KRADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2512220KJNEGHP
Description
RES SMD 220K OHM 5% 1.5W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 kOhms ±5% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW2512220KJNEGHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)