CRCW201043R0FKEFHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
43 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW201043R0FKEFHP
DigiKey Part Number
541-43.0PTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW201043R0FKEFHP
Description
RES SMD 43 OHM 1% 1W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW201043R0FKEFHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)