CRCW20103R90JNTF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 2.572
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Similar
In Stock: 492
Similar
3.9 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW20103R90JNTF
DigiKey Part Number
CRCW20103R90JNTF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW20103R90JNTF
Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 3/4W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW20103R90JNTF Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)