CRCW12104R99FKEBHP
DigiKey Part Number
CRCW12104R99FKEBHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12104R99FKEBHP
Description
RES SMD 4.99 OHM 1% 3/4W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.99 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW12104R99FKEBHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)