CRCW1210300KJNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 10.033
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 7.855
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
Similar
300 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW1210300KJNEA
DigiKey Part Number
541-300KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1210300KJNEA
Description
RES SMD 300K OHM 5% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW1210300KJNEA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)