CRCW12065R60JNEAIF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRCW12065R60JNEAIF |
Description | RES SMD 5.6 OHM 5% 1/4W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.6 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRCW12065R60JNEAIF Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |