CRCW12065R60JNEAHP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 69.360
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
5.6 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film