CRCW1206510KJNEAHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
510 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW1206510KJNEAHP
DigiKey Part Number
CRCW1206510KJNEAHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1206510KJNEAHP
Description
RES SMD 510K OHM 5% 3/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW1206510KJNEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)