CRCW120630K0JNEB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 438
Bourns Inc.
30 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW120630K0JNEB
DigiKey Part Number
CRCW120630K0JNEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120630K0JNEB
Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120630K0JNEB Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)