CRCW120622R0JNEAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4.995
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 4.163
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Stackpole Electronics Inc
22 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRCW120622R0JNEAC
DigiKey Part Number
CRCW120622R0JNEAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120622R0JNEAC
Description
RES 22 OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120622R0JNEAC Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)