CRCW120611R5FKEAHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
11.5 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW120611R5FKEAHP
DigiKey Part Number
CRCW120611R5FKEAHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120611R5FKEAHP
Description
RES SMD 11.5 OHM 1% 3/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW120611R5FKEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)