CRCW0805680RJNTB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 48.779
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 40.000
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
680 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0805680RJNTB
DigiKey Part Number
CRCW0805680RJNTB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805680RJNTB
Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805680RJNTB Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)