CRCW080539R0FKEAHP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3.598
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3.985
Datasheet
39 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film