CRCW08052K20JNEAIF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 141.348
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 9.840
Datasheet
Direct
YAGEO
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Stackpole Electronics Inc
2.2 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW08052K20JNEAIF
DigiKey Part Number
CRCW08052K20JNEAIF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08052K20JNEAIF
Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW08052K20JNEAIF Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)