CRCW0805150KJNTB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 287
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
150 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0805150KJNTB
DigiKey Part Number
CRCW0805150KJNTB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805150KJNTB
Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805150KJNTB Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)