CRCW060390R9FKEBC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 3.700
Datasheet
Bourns Inc.
Panasonic Industry
YAGEO
Kamaya Inc.
Kamaya Inc.
90.9 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRCW060390R9FKEBC
DigiKey Part Number
CRCW060390R9FKEBC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060390R9FKEBC
Description
RES 90.9 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060390R9FKEBC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)