CRCW0603220KFKEBC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 80.293
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 78.174
Datasheet
YAGEO
In Stock: 35
Cal-Chip Electronics, Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
KOA Speer Electronics, Inc.
Rohm Semiconductor
220 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRCW0603220KFKEBC
DigiKey Part Number
CRCW0603220KFKEBC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0603220KFKEBC
Description
RES 220K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0603220KFKEBC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)