CRCW0603150KFKEBHP is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
150 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW0603150KFKEBHP
DigiKey Part Number
541-CRCW0603150KFKEBHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0603150KFKEBHP
Description
CRCW0603-HP 100 150K 1% ET5 E3
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW0603150KFKEBHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)