CRA04S083390KJTD is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
Panasonic Industry
390k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
CRA04S083390KJTD
DigiKey Part Number
CRA4S8390KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRA04S083390KJTD
Description
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 0804
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRA04S083390KJTD Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
390k
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)