CRA04S04320R0JTD is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
20 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
CRA04S04320R0JTD
DigiKey Part Number
CRA04S04320R0JTD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRA04S04320R0JTD
Description
RES ARRAY 2 RES 20 OHM 0404
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
4
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Resistance (Ohms)
20
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)