CMF7047R000FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 614
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
47 Ohms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF7047R000FKBF
DigiKey Part Number
CMF7047R000FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7047R000FKBF
Description
RES 47 OHM 1.75W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF7047R000FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)