CMF70470K00JNR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
470 kOhms ±5% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF70470K00JNR6
DigiKey Part Number
CMF70470K00JNR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF70470K00JNR6
Description
RES 470K OHM 1.75W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF70470K00JNR6 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)