CMF70390R00JNEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Upgrade
YAGEO
390 Ohms ±5% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF70390R00JNEB
DigiKey Part Number
CMF70390R00JNEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF70390R00JNEB
Description
RES 390 OHM 1.75W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF70390R00JNEB Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)