CMF7025R000BEBF
DigiKey Part Number
CMF7025R000BEBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7025R000BEBF
Description
RES 25 OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
25 Ohms ±0.1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF7025R000BEBF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)