CMF7015R000FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
15 Ohms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF7015R000FKBF
DigiKey Part Number
CMF7015R000FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7015R000FKBF
Description
RES 15 OHM 1.75W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF7015R000FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)