CMF7010R000JKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 197
10 Ohms ±5% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF7010R000JKEA
DigiKey Part Number
CMF7010R000JKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7010R000JKEA
Description
RES 10 OHM 1.75W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF7010R000JKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)