CMF7010M000FKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 2.240
Datasheet
Parametric Equivalent
10 MOhms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF7010M000FKEK
DigiKey Part Number
CMF7010M000FKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7010M000FKEK
Description
RES 10M OHM 1.75W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF7010M000FKEK Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)