CMF70100R00JKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Similar
YAGEO
100 Ohms ±5% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF70100R00JKEK
DigiKey Part Number
CMF70100R00JKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF70100R00JKEK
Description
RES 100 OHM 1.75W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF70100R00JKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)