CMF659K5300FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
9.53 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF659K5300FKBF
DigiKey Part Number
CMF659K5300FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF659K5300FKBF
Description
RES 9.53K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF659K5300FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)