CMF659K1000JNRE11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
9.1 kOhms ±5% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF659K1000JNRE11
DigiKey Part Number
CMF659K1000JNRE11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF659K1000JNRE11
Description
RES 9.1K OHM 1.5W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF659K1000JNRE11 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)