CMF656M8000FKEK143
DigiKey Part Number
541-CMF656M8000FKEK143-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF656M8000FKEK143
Description
CMF-65-143 6.8M 1% T-1 EK E3
Detailed Description
6.8 MOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)