CMF65549K00FKEB11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
549 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65549K00FKEB11
DigiKey Part Number
CMF65549K00FKEB11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65549K00FKEB11
Description
RES 549K OHM 1.5W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65549K00FKEB11 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)