CMF652K7000FKEK143
DigiKey Part Number
541-CMF652K7000FKEK143-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF652K7000FKEK143
Description
CAP
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Non-Magnetic, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Non-Magnetic, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)