CMF65180K00BHEK
DigiKey Part Number
CMF65180K00BHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65180K00BHEK
Description
RES 180K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
180 kOhms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF65180K00BHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)