CMF65121K00FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
121 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65121K00FKEA
DigiKey Part Number
CMF65121K00FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65121K00FKEA
Description
RES 121K OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65121K00FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)