CMF6071K500FKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
71.5 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6071K500FKEB
DigiKey Part Number
CMF6071K500FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6071K500FKEB
Description
RES 71.5K OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6071K500FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)